czy suchy szampon wystarczy

Suchy szampon to produkt, który pokochały miliony kobiet. Umiejętnie stosowany może być świetnym rozwiązaniem gdy nie mamy czasu na tradycyjne mycie włosów.

Produkt ten nie myje jednak włosów, tylko odświeża je na kilka godzin, po tym czasie konieczne jest umycie włosów szamponem z SLS i wodą, aby pozbyć się zanieczyszczeń, substancji chemicznych oraz silikonów, które zostały na włosach nagromadzone. Suchy szampon nie jest w stanie na dłuższą metę zastąpić mycia włosów tradycyjnym pieniącym się szamponem i wodą. Produkt ten pochłania nadmiar sebum ze skóry głowy, ale nie usuwa wszystkich bakterii i zanieczyszczeń przez co nie może być stałą alternatywą dla mycia włosów. Suchy szampon zatyka pory na skórze głowy, powodując tym łuszczenie, co w konsekwencji może prowadzić do nadmiernego wypadania włosów, a w dalszej perspektywie do łysienia.
Suchy szampon ma za zadanie oprócz odświeżenia włosów nadać im objętość, kształt i ułatwić zrobienie fryzury.
Kosmetyk ten nie powinien zastępować klasycznej pielęgnacji włosów, ponieważ nie usuwa zanieczyszczeń, może powodować podrażnienia i zmiany na skórze głowy. Używany z umiarem, co 2 lub 3 dni nie powinien nam zaszkodzić.

Czy suchy szampon może zastąpić mycie włosów?
5 (100%) 1 vote